Derma roller - jak go używać, jakie ma efekty i jaki najlepiej wybrać? (2024)

Derma roller - jak go używać, jakie ma efekty i jaki najlepiej wybrać? (1)

Derma roller – zastosowanie

Dermaroller używany jest w walce z konsekwencjami starzenia się skóry, takimi jak utrata napięcia i elastyczności, a także z innymi przypadłościami, jakie jej dotykają. Wśród nich znajdują się cellulit, blizny, rozstępy, zmarszczki oraz zmiany potrądzikowe. Regularne wykonywanie zabiegów za pomocą derma rollera przynosi doskonałe efekty odmładzające i bardzo wydatnie poprawia stan skóry. Również osoby cierpiące na nadmierną pigmentację albo łysienie mogą skorzystać z dermarollera, ponieważ skutecznie sprawdza się on w leczeniu tego typu przypadłości. Bardzo korzystne jest ponadto korzystanie z niego przez osoby skarżące się na zasinienia pod oczami oraz teleangiektazje, czyli pajączki naczyniowe.

Działanie derma rollera do twarzy polega przede wszystkim na intensywnym rozjaśnieniu oraz na rewitalizacji skóry. Przebarwienia ulegają zredukowaniu, poprawie ulega ponadto napięcie, grubość i jędrność skóry. Zwiększona zostaje zawartość kolagenu, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Zabieg dermarollerem do ciała jest zalecany w szczególności osobom cierpiącym z powodu problemów z rozstępami i cellulitem. Przyrząd ten może być także stosowany w celu usunięcia zasinień pojawiających się pod oczami albo usuwania blizn potrądzikowych.

Polecane rollery do twarzy

Jak używać derma rollera?

Oczywiście przede wszystkim przed każdym zabiegiem trzeba się upewnić, że nie posiada się żadnych przeciwwskazań (o których poniżej) do jego przeprowadzenia. Skóra za każdym razem przed przeprowadzeniem zabiegu musi zostać bardzo dokładnie oczyszczona, natomiast sam derma roller należy zawczasu zdezynfekować, spryskując go roztworem 70% alkoholu.

Głowice urządzenia należy w następnej kolejności odpowiednio dobrać względem zabiegu, który ma być wykonywany. W zależności od grubości igieł, która waha się pomiędzy 0,25 mm a 2 mm, głowice mogą być bowiem przeznaczone do zabiegów na ciele (igły najgrubsze), twarzy albo w okolicach oczu (igły najcieńsze). Na skórę nanoszona jest zawartość ampułki odżywczej, po czym następuje nakłuwanie aż do momentu zaczerwienia cery.

W trakcie zabiegu i już po jego zakończeniu można ponownie nanosić na skórę składniki odżywcze. Po zakończeniu zabiegu wskazane jest także zastosowanie łagodzącej maski. Na tym etapie najważniejszą rolę pełni odpowiednia pielęgnacja skóry. W tym celu powinno się stosować podwójną ilość kremu, chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym, a także za wszelką cenę unikać czynności, które mogą podrażnić cerę. Zaliczają się do nich zwłaszcza wizyty w basenach i saunach oraz zażywanie gorących kąpieli. Przez dwa dni pod żadnym pozorem nie można także spożywać alkoholu.

Jak często stosować derma roller?

Roller do twarzy z igiełkami daje pozytywne efekty już po pierwszym zastosowaniu, jednakże w celu uzyskania naprawdę satysfakcjonującego rezultatu konieczne jest systematyczne stosowanie derma rollera. Częstotliwość wykonywania zabiegów uzależniona jest od długości igieł. W przypadku tych najcieńszych o grubości 0,25 mm zabiegi mogą być przeprowadzane nawet co dwa dni.

Igły o długości 0,5 mm nie powinny być używane częściej niż raz w tygodniu. W przypadku końcówek milimetrowych zabieg powinno się wykonywać co dwa – trzy tygodnie, natomiast najgrubsze igły, czyli te o długości powyżej 1 mm, mogą być używane zaledwie raz na 6 – 8 tygodni. Przy zachowaniu takich odstępów czasowych, zabiegi mogą być wykonywane przez cały rok. O tym, jak masować twarz rollerem dowiesz się z odrębnego artykułu na naszym blogu.

Derma roller – efekty

Mezoterapia igłowa jest bardzo popularna na rynku, jednakże w odróżnieniu od niej dermaroller przynosi efekty zdecydowanie bardziej wymierne, ponieważ pozwala on na większą i głębszą penetrację substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. W ciągu zaledwie 10 minut derma roller jest w stanie utworzyć aż około 500000 kanalików. Dzięki temu, poprzez powstałe kanaliki, działanie preparatu, który został zastosowany w trakcie zabiegu, jest zdecydowanie bardziej efektywne.

Mikronakłuwanie wykonywane przy zastosowaniu derma rollera przynosi efekty w postaci wywoływania planowanego stanu zapalnego, pobudzającego naturalny mechanizm naprawczy naskórka. Mikrouszkodzenia, które powstają w trakcie zabiegu, stymulują proces gojenia, zwiększając jednocześnie produkcję nowej elastyny oraz kolagenu. Używanie derma rollera na brzuch lub po oczy skutkuje wobec tego spowodowaniem bardzo intensywnej odbudowy i regeneracji skóry, która odbywa się poprzez naturalną terapię indukcji kolagenu.

Zabiegi przeprowadzane przy użyciu opisywanego urządzenia zwiększają penetrację składników aktywnych nawet do 100000 razy. W trakcie wykonywania zabiegu można dostarczać substancje aktywne różnego rodzaju, wśród nich: witaminę C i A, kwas hialuronowy, L – karnitynę oraz kofeinę.

Wszystkie te właściwości przynoszą ze sobą pozytywne efekty, takie jak stymulowanie skóry właściwej, pobudzenie procesu tworzenia się nowych włókien kolagenowych i elastyny, a w dodatku regenerację, odmłodzenie i przebudowę tych już istniejących. Poprawie ulega koloryt skóry, staje się ona jędrna, elastyczna, świetlista i odżywiona. Również zmarszczki są zdecydowanie mniej widoczne. Roller do mikrodermabrazji stosowany jest w celu zmniejszenia porów i poprawy tekstury skóry, zapewnia wymodelowanie sylwetki i twarzy, a przy nakłuwaniu skóry głowy pobudza wzrost włosów.

Jaki wybrać derma roller?

Derma roller w domu może być rzecz jasna stosowany, trzeba się tylko w niego zaopatrzyć i wybrać odpowiedni sprzęt. Mniejsze rollery, czyli 0,2 – 0,3 mm, przeznaczone są do użytku domowego. Takie przyrządy, w zależności od ich wielkości, idealnie sprawdzają się w pielęgnacji twarzy oraz pozostałych części ciała, czyli np. pośladków i ud. Zawsze przed wyborem warto zasięgnąć porady w gabinecie kosmetycznym, gdzie można dowiedzieć się jakie preparaty warto stosować. Trzeba pamiętać, że derma roller na rozstępy i na cellulit posiada zawsze dłuższe igiełki, podczas gdy ten do twarzy – krótsze.

Gdzie kupić derma roller?

Zarówno derma roller do twarzy jak i dermaroller do ciała kupić można w profesjonalnym sklepie z akcesoriami kosmetycznymi.

Derma roller efekty uboczne – czy derma roller jest bezpieczny?

Bardzo rzadko obserwuje się efekty uboczne wywoływane przez derma roller. Niekiedy może dojść do uszkodzenia nerwów w okolicy, która poddawana jest zabiegowi przy użyciu urządzenia o zbyt długich igłach. Przyczyną nieprzyjemnych konsekwencji może być także niedostateczna dezynfekcja, prowadząca do stanów zapalnych i zakażeń. Powikłania po takim zabiegu najczęściej przybierają postać łuszczenia, podrażnień skóry, zaczerwienienia oraz licznych, małych krostek. Objawy te mogą się też pojawiać w przypadku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV po zabiegu.

Derma roller – przeciwwskazania

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami są choroby zakaźne skóry i jej stany zapalne, zaburzenia krzepnięcia krwi, cukrzyca, egzema, łuszczyca, rany, skóra naczynkowa oraz alergia na którykolwiek składnik urządzenia bądź ampułki. Zabiegu nie powinny również przeprowadzać osoby, które posiadają alergię na skórze, trądzik różowaty, stany zapalne wywołane trądzikiem i wszelkie choroby skóry.

Sprawdź też artykuł: Czy warto stosować rollery do twarzy?

Derma roller - jak go używać, jakie ma efekty i jaki najlepiej wybrać? (2024)

References

Top Articles
Latest Posts
Recommended Articles
Article information

Author: Edmund Hettinger DC

Last Updated:

Views: 6458

Rating: 4.8 / 5 (78 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Edmund Hettinger DC

Birthday: 1994-08-17

Address: 2033 Gerhold Pine, Port Jocelyn, VA 12101-5654

Phone: +8524399971620

Job: Central Manufacturing Supervisor

Hobby: Jogging, Metalworking, Tai chi, Shopping, Puzzles, Rock climbing, Crocheting

Introduction: My name is Edmund Hettinger DC, I am a adventurous, colorful, gifted, determined, precious, open, colorful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.